1- آیا کاری که انجام میدهید قابل اندازه گیری میباشد ((( یعنی قبل از انجام هر کار لیست کارهایی که میخواهید انجام بدهید رو به ما میدهید که بدانیم قرار است چه کارهایی انجام بدهید و بعد بتوانیم کنترل بکنیم آیا انجام شده است یا خیر )))؟

 ((1- بله دقیقا قبل از انجام هرکاری تو هر کدام از واحدها به شما لیست میدهیم که چه کارهایی قرار است  نجام بدهیم 2-هرکاری که میخواهیم انجام بدهیم چه درجه اهمیتی دارد 3- چقدر زمان میبرد تا انجام دهیم و دقیقا برنامه ای که میدهمی باید انقدر شفاف و روان باشد که هر سمتی با کمترین تخصصبتواند ما را اندازه گیری بکند که آیا داریم طبق برنامه پیش میرویم یا خیر ))

2- آیا از نظر شما شرکت ها بر اساس جنس کارشان متفاوت است یعنی یک شرکتی که تولیدش بستنی است با شرکت دیگری که کارش گوشت است و یا شرکت دیگری که کارش قطعات لوازم یدکی است آیا نوع کاری که شما انجام انجام میدهید متفاوت است و در خروجی کار تاثیر گذار است؟

صادقانه شاید 10% الی 20%متفاوت باشد اون هم تو یک قسمتی از بعضی از واحد ها ولی حدود 80% الی 90% مشترک هستند یعنی زیرساخت  ها یکی میباشد ، همه شرکت ها واحد مالی دارند و باید واحد مالی طبق یک استاندارد که ما نتیجه گرفته ایم کار بکند نه استاندارد هایی که تا به حال کار کرده اند و نتیجه نگرفته اند.

3- آیا فعالیتی که شما انجام میدهید آیا شرکت را به خودتان وابسته میکنید و سمت های تخصصی باید حضور داشته باشند یا

خیر؟

100% چون روش است که تو هر واحد یا شرکت یا ارگان دولتی و شخصیو مغازه و حتی خانه میتوان اجرا کرد و نتیجه گرفت و من برای اینکه گپ این روش و سیستم در بیاید در همه واحد ها اجرا کردم و جواب گرفتم.

4- چه مقدار به این روش کار اطمینان دارید و چرا به این مقدار خاطر جمع هستید؟

 100% چون روش است که تو هر واحد یا شرکت یا ارگان دولتی و شخصیو مغازه و حتی خانه میتوان اجرا کرد و نتیجه گرفت و من برای اینکه گپ این روش و سیستم در بیاید در همه واحد ها اجرا کردم و جواب گرفتم.

5- آیا برای انجام کاری که میخواهید انجام بدهید باید شرکتی که مشاوره میگیرد چه نکاتی برای شما آماده بکند (( منظور چه ابزار هایی است ))؟

باید شرکتی که میخواهد مشاوره میگیرد باید یک سری ابزار ها برای ما مهیا کند 1- ابتدا خود مدیر عامل یا صاحب شرکت آماده باشد ، مانند فردی که دندون درد دارد و هر کاری که بهش میگویی برای اینکه دندان دردش بیوفتد انجام میدهد 2- اختیارات ما از خود مدیر عامل بیشتر باشد 3- هر اطلاعاتی خواستیم کم کم به ما ندهد که سرعت ما گرفته شود 4- هر چی صداقت داشته باشیم کار هم بهتر و هم بی نقص جمع میشود.

چه تضمینی است که شما بتوانید این کارهایی را که گفتید انجام بدهید

 در شرکت خودمان همه این کارهایی که گفتیم را در ابتدا انجام دادیم ونتیجه گرفتیم و هر نقص و ایرادی داشتیم بر طرف کردیم و سپس به فکر انتقال آن افتادیم چون میدانیم که حیف است که این اطلاعات را انتقال ندیم

7- قابل باور نیست که شما بتوانید کار را اینقدر سهل و آسان بکنید که نیاز به داشتن تخصص نداشته باشد؟

با شما هم عقیده هستیم و به خاطر اینکه شما باور کنید همان سیستم ویز را برای شما مثال زدیم که کار کردن با ویز هیچ تخصصی نمیخواهد و خیلی از غیر باور ها رو میبینیم که چقدر کار کردن با آن راحت است.

8- ما قبلا تجربه داشتیم که شرکت های مشاوره آمدند و گفتند ما فلان کار را انجام میدهیم و ال و بل میکنیم ولی خب متاسفانه هیچ کدام از آن کارهایی را که گفتند نتوانستند انجام بدهند و فقط و فقط برای ما مشمول هزینه بوده است و هزینه های مارو افزایش دادند و بعدا که گفتیم چرا نتیجه نگرفتیم گفتند که ما سیستم شمارو از پیکان تبدیل به بنز کرده ایم و حال این پرسنلی که شما دارید نمیتوانند با این سیستم کار بکنند و باید نیرو های متخصص و قوی بگیرید که بتوانیم کار را پیش ببریم ،،، میخواهیم بدونیم آیا با این روش ، برای شما هم در آخر سر این اتفاق می افتد و میگویید که نیرو هایتان باید متخصص باشد ؟

– بله ما هم نجربه یک همچنین تیم هایی را داشته ایم ولی ما بر خلاف آنها هستیم ، ما سیستممان در حد ماشین بنز میباشد اما با این تفاوت که با کمترین دانش و تخصص بتوانند با این سیستم کار بکنند

9-کار صاحب شرکت و عوامل آن بعد از انجام مشاوره شما چه میباشد ، یعنی باید آنها چه کار انجام بدهند که سیستم فرو نپاشد؟

آنها فقط کارشان کنترل است که این سیستم را کنار نزارند و هر جایی هم که بتوانیم بهبود انجام میگردد

10-آیا کار شما تو کار ما تداخل ایجاد میکند و باعث تشنج و بی نظمی و خدایی نکرده دلسردی میشود که در کار و روال عادی ما تاثیر منفی بگذارد؟

 اگر با صداقت بخواهیم بگوییم این است که هیچ تغییری راحت نیست و سختی های خودش را دارد و ما میدانیم هر سیستمی که بخواهد راه اندازی بشود با این مشکلات روبرو میشود : 1- همه آن را مسخره میکنند 2- مقاومت میکنند که اجرا نشود ،،، اما بعد همه میگویند ما میدانستیم این سیستم موفق میشود یعنی میخواهیم بگوییم کم و زیاد و سختی زیاد خواهید داشت و میدانیم که هرچی تنش و اصطحکاک کمتر باشد کار ما با سرعت بیشتر پیش میرود و قرار است با این سیستم همین نیروها کار بکنند لذا دنبال این سیستم هستیم که کمترین تنش را  داشته باشید ولی نقش مدیرعامل و مدیر تیم مشاوره بی نهایت در این امر تاثیرگذار است

11- آیا تغییراتی که توسط گروه مشاوره مدیریت ناب صورت خواهد گرفت متناسب با ساختار شرکت متقاضی می باشد؟ یا طبق الگویی از پیش تعیین شده می باشد؟

 بیشتر سعی می کنیم که براساس الگویی باشد که از پیش تعیین شده باشد مگر اینکه مدیرعامل یا با توجه به شغل و روش کار آنها آن روش را تیتر بدهیم ولی قبل از هر اقدامی ابتدا با نماینده آن شرکت مشورت کرده و سپس بعد از تایید کتبی کار را پیش می بریم چون دنبال نتیجه هستیم.

12- چقدر میتوانید از نظر کنترل هزینه ها و هزینه های سازمان کمک به مجموعه باشد؟

خیلی با اجرا شدن سیستم به جرات می توانم بگویم که بی نهایت در کنترل هزینه و کم کردن هزینه می توانیم به شما کمک بکنیم چون ما اعتقاد داریم برای هرکاری باید یک خط کش بابت اندازه گیری داشته باشیم و مطمئن باشید برای هزینه های شما هم شاخص بابت اندازه گیری تعریف می کنیم و آن هزینه های شما را کنترل می کنیم.

13- چقدر میتواند در حفظ و نگهداری اطلاعات شرکت موثر باشد؟

این کاملا دست خود شما می باشد که کدام اطلاعات را کدام سمتها به آن دسترسی داشته باشند و کدام سمتها می توانند ویرایش بکنند و کدام سمتها حتی نمی توانند رویت بکنند. و نسبت به سیستم موجودی که فعلا دارید که همه اطلاعات دست پرسنل می باشد غیر از مدیرعامل و صاحب شرکت و متاسفانه با رفتن هر سمت یا اطلاعات را با خودش می برد یا در فایل اکسل هست و با چند تا قفل و یوز و آنقدر سلیقه ای نوشته شده که بعد از دو ماه پیگیری شکستن و باز کردن قفل و دسترسی به فایل حالا آنقدر رمزی نوشته شده که هیچ کسی جز خودش سر در نمی آورد.

14- نحوه گزارش گیری عملکردی به چه صورت است؟ (معیار سنجش عملکرد گروه مشاوره مدیران ناب به چه صورت است ؟

 عملکرد هر نفر 100% تاثیر در حقوق پرسنل دارد و و تعریف هر سمت مشخص میشود و چنانچه هر سمت کار را به هر اندازه که پیش ببرد حقوق دریافت میکند و بیشتر بحث انگیزشی داریم تا خدایی نکرده بحث منفی و کسر حقوق و تو این طرح حداقل حقوق را که به پرسنل توافق کرده اند را دریافت میکنند و چنانچه بیشتر از حقوق توافق شده کار بکند آن را دریافت میکنند.

15- کنترل همه واحد یا سمتها به چه صورت می باشد: کاملاً به صورت سیستمی و نمودار می باشد که مدیر هر واحد یا مدیر کل کارخانه با کنترل همان نمودار به راحتی می تواند تشخیص بدهد که هر کدام از نیروهای زیر مجموعه از کار تعریف شده چند درصد را انجام داده اند و کل کارخانه از کارهای محول شده و کارهایی که باید انجام می شد چندر درصد را انجام داده است و بسیار بسیار برای مدیران و مدیر کارخانه کنترل راحت است و حتی خود پرسنل هم می توانند خودشان را اندازه گیری بکنند.

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس