مشاوره مدیریت و کارکرد آن

همه ی ما با مفهومی به نام مشاوره آشنایی داریم اما شاید کمتر کسی در رابطه با مشاوره مدیریت آشنایی داشته باشد. از این رو در این مطلب می خواهیم در رابطه با این که مشاوره مدیریت در چه حوزه ای به فعالیت می پردازد و چه کسی این کار را انجام می دهد مطالبی را بیان کنیم. بر خلاف سایر مشاوران که در یک حوزه خاص فعالیت می کنند مشاوره مدیریت به همه ی ابعاد یک سازمان می پردازد و در رابطه با همه ی این ابعاد مشاوره می دهد تا در نهایت عملکرد سازمان ارتقا پیدا کند. شاید تصور همه ی ما از مشاوره مدیریت این باشد که در شرایطی که یک سازمان و یا یک شرکت دچار بحران شده باشد می توان از این تخصص کمک گرفت. در حالی که باید گفت مشاوره مدیریت تخصصی است که باید در همه ی شرایط حتی در شرایط مطلوب مورد استفاده قرار گیرد تا سازمان را از انحراف از هدف ها مصون نگه دارد. بنابراین با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت مشاوره مدیریت نوعی خدمات مشاوره ای برای بهبود عملکرد یک سازمان می باشد.

در این کار تمام راه های موجود برای رسیدن به عملکرد مطلوب مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت بهترین گزینه انتخاب می شود. گزینه ی انتخاب شده باید بالاترین بازدهی و کمترین هزینه را برای سازمان مورد نظر داشته باشد. بهبود عملکرد در سازمان ها از آن جایی به وجود می آید که مشاور از زاویه ی دیگری که زاویه ای تخصصی است به مسائل نگاه می کند که خود مدیران سازمان ها به دلیل مشغله هایی که در سازمان دارند توانایی درک آن ها را ندارند و معمولا این زوایا از چشم آن ها دور می ماند. بررسی همه ی ابعاد از زاویه ای دیگر باعث می شود تا مشکلات سازمان بهتر دیده شوند و در نتیجه راه حل های بهتری برای آن ها انتخاب شود. راه حل های بهتر منجر به دریافت نتیجه ی مطلوب که هدف نهایی سازمان است، می شود.

 به طور کلی کارکرد های مشاوره مدیریت در سازمان ها و شرکت ها را می توان در عناوین زیر دسته بندی کرد.

1_ ارائه خدمات مشاوره ای در رابطه با کسب و کار به رهبران و سرمایه گذاران شرکت ها و سازمان ها

2_ ارائه توصیه هایی به کارآفرینان برای شروع کسب و کاری موفق

3_ ارائه خدمات مشاوره برای توسعه سود دهی کسب و کار ها

4_ ارائه روش های مناسب و کاربردی برای رسیدن به هدف مطلوب

5_ بازنگری در خط مشی ها و بهبود خط مشی ها، روش ها و مراحل انجام کار ها برای دریافت نتیجه ی بهتر

6_ طراحی و برنامه ریزی روش های جدید برای اجرای تصمیم های جدیدی که توسط رهبران سازمان تایید شده است.

مشاور مدیریت کیست و وظایف آن

مشاور مدیریت کسی است که، به ارائه مشاوره به مدیران یک شرکت برای بهبود عملکرد سازمان می پردازد. معمولا مشاوران مدیریت به طور همزمان در چند شرکت فعالیت می کنند و به همین دلیل استخدام آن ها به صورت قرار دادی خواهد بود و کمتر سازمان هایی وجود دارند که در آن ها مشاور مدیریت به صورت استخدامی مشغول به کار باشد. سطح تحصیلاتی که چنین افرادی دارند معمولا بالا بوده و اکثر آن ها دارای مدرک دکتری در این حوزه می باشند. سطح تحصیلات بالا در حوزه مشاوره مدیریت این امکان را به وجود می آورد که فرد بتواند به صورت تخصصی به مسائل بنگرد و از علم خود در این راستا استفاده کند. البته این گونه نیست که یک مشاور مدیریت بتواند در رابطه با هر گونه پروژه ای به اظهار نظر بپردازد و سطح بالای تحصیلات به او اجازه دهد که در هر زمینه ای راه حل ارائه دهد. بلکه باید گفت در حوزه مشاوره مدیریت هم مانند هر رشته ی دیگری می توان به دسته بندی پرداخت که این دسته بندی به علم و تجربه ی مشاور بستگی دارد. معمولا هر مشاور مدیریتی در یک رشته خاصی به فعالیت می پردازد.

معمولا شرکت ها و یا سازمان ها طوری طراحی شده اند که هر یک در زمینه ی خاصی به فعالیت می پردازند از همین رو لازم است برای دریافت مشاوره از افرادی استفاده کرد که در آن زمینه ی خاص تخصص لازم را داشته باشند. بنابراین با توجه به این موضوع می توان گفت انتخاب مشاور مدیریت بر اساس تخصص آن در سازمان ها اتفاق می افتد. با توجه به کارکرد هایی که برای مشاوره مدیریت بیان شد یک سازمان قبل از انتخاب فردی که بتواند مشاوره لازم در این حوزه را ارائه دهد از او انتظار دارد که در رابطه با برنامه ریزی که برای سازمان دارد و هزینه هایی که برای اجرای برنامه ها لازم است چهار چوبی را مشخص کند. اگر این برنامه ها و هزینه های مربوط به آن، طبق خواسته ی سازمان باشد مشاور مدیریت می تواند وارد سازمان شود.

مطلب مرتبط :

چرا و در چه زمانی به صنعت مشاوره مدیریت نیاز داریم؟

همه مطالب در مورد مشاوره مدیریت


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *