کاهش هزینه کارخانه, دغدغه تمام مدیران کارخانه ها در سراسر جهان است. توجه به این موضوع که محصول نهایی یک کارخانه با کمترین قیمت تولید شود, بسیار حائز اهمیت است چرا که قیمت عرضه آن محصول نیز پایین آمده و کارخانه تولید کننده آن محصول می تواند به سادگی از رقبا جلو بزند. متاسفانه اکثر مدیران کارخانه جات, با کاهش دستمزد پرسنل, تلاش برای خرید مواد اولیه ارزان تر و فشار بر کارمندان برای افزایش ساعات کاری, میخواهند که به هدف کاهش هزینه کارخانه برسند که این موارد نه تنها در رسیدن به کاهش هزینه کارخانه نقش زیادی ندارد بلکه در بیشتر موارد نتیجه ی برعکس دارد. کاهش دستمزد کارکنان یک کارخانه, تمایل آنها برای ماندن در این شغل را از بین می برد. فردی که می تواند در جایی دیگر با ارائه همان خدماتی که برای شما انجام می دهد, دستمزد بیشتری دریافت کند, طبیعتا انگیزه ای برای ماندن در کارخانه شما را از دست خواهد داد. زمانی که مدیر یک کارخانه به دنبال تامین مواد اولیه با قیمتی پایین تر باشد, در اکثر مواقع کیفیت را فدای کمیت می کند چرا که هر ارزان بودنی بی دلیل نیست. و در نهایت اینکه فشار آورد بر کارمندان به منظور افزایش ساعات کاری و سخت کار کردن, بازدهی آنها را به علت خستگی پایین می آورد و خطا در تولید افزایش یافته که همین موضوع باعث افزایش هزینه های تولید خواهد شد که با سیاست کاهش هزینه کارخانه کاملا در تضاد است. ما در این مقاله که توسط زبده ترین مشاوران مان در گروه مدیران ناب تهیه شده است به صورت خلاصه شما را با راهکارهای کاهش هزینه کارخانه آشنا می کنیم.

شناسایی نوع هزینه ها در حوزه کاهش هزینه کارخانه

قبل از اینکه شما بخواهید به عنوان مدیر کارخانه, در حوزه کاهش هزینه کارخانه قدم بردارید, باید با نوع هزینه هایی که در کارخانه ی شما وجود دارد آشنایی کامل داشته باشید. کارشناسان مدیران ناب این هزینه ها را به این صورت تعریف می کنند:

هزینه تولید = هزینه مستقیم مواد + هزینه مستقیم کارخانه + هزینه سربار تولید یا هزینه غیر مستقیم

هزینه مستقیم مواد, هزینه ای است که برای تهیه مواد اولیه و همچنین انتقال آن از محل به کارخانه شما صرف می شود. هزینه هایی مانند هزینه خرید, حمل آنها و کارتن و یا جعبه های مورد نیاز برای جابجایی آنها در این دسته جای دارند. هزینه مستقیم کارخانه, هزینه ای است که برای تبدیل مواد اولیه به محصول نهایی مصرف می شود. از این دسته می توان به هزینه دستگاه های مورد نیاز و همچنین دستمزد نیروی کار اشاره کرد. و در نهایت هزینه های سربار یا غیر مستقیم, هزینه هایی هستند که به طور مستقیم به محصول نهایی مرتبط نیستند اما برای تولید محصول ضروری هستند. از این دسته می توان به اجاره کارخانه و بیمه آن, هزینه های برق و گاز و آب و تلفن, حقوق نگهبانان و پرسنل خدمات و نظافت, هزینه های مربوط به استهلاک قطعات و همچنین تعمیر و نگهداری آنها و هزینه کارکنان بخش فروش و بازاریابی اشاره کرد.

کاهش هزینه کارخانه در بخش های مختلف تولید

کاهش هزینه کارخانه شما تنها زمانی اتفاق می افتاد که شما چشمان تیز بینی برای دیدن بخش هایی که یا اتلاف هزینه در آن اتفاق می افتد و یا با کاهش دادن بودجه آن بخش از کارایی مربوط به آن کاسته نمی شود, داشته باشید. در بحث هزینه های مستقیم مواد شما می توانید با پرداخت نقدی در هنگام خرید مواد اولیه از تخفیف هایی که عمدتا فروشندگان به خریداران نقدی می دهند بهره ببرید. علاوه بر آن با بررسی سیستم انبارداری خود می توانید به راحتی هزینه هایتان را کاهش دهید. برای کالاهایی که مدت انقضا طولانی دارند می توانید با خرید بیشتر در یک مرتبه به جای چندین مرتبه, هم در هزینه های حمل و جابجایی و هم هزینه انبارداری صرفه جویی کنید. در مورد هزینه های مستقیم کارخانه, هیچگاه به فکر کاهش دستمزد کارکنان خود نباشید و به جای آن با روش های هوشمندانه ای مانند استخدام افراد ماهر, میزان تولید تان را افزایش دهید. و در آخر در مورد هزینه های غیر مستقیم, میتوانید با خرید دستگاه های جدید به جای دستگاه فرسوده ای که هزینه تعمیر زیادی را نیاز دارد و همچنین افزایش سیستم های حفاظتی هوشمند مانند دوربین های مدار بسته و یا دزدگیر های پیشرفته به جای استخدام تعداد زیادی از افراد برای نگهبانی و همچنین نظافت مکانیزه در این هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *